fbpx

Czyściwa przemysłowe — rodzaje i zastosowanie

Opublikowane przez Patryk w dniu

Czyściwa przemysłowe - baner.

Miejsce pracy musi być czyste – niezależnie od branży, w której pracujesz i niezależnie od tego, czy chcesz utrzymać w czystości maszyny, podłogi czy blaty robocze. Do każdej z tych powierzchni świetnie nada się czyściwo przemysłowe. Do dyspozycji masz różne rodzaje czyściwa przemysłowego w zależności od różnych wymagań powierzchni, które chcesz utrzymać w czystości. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zawsze masz pod ręką świeżą ściereczkę do czyszczenia. W jaki sposób możesz wykorzystać czyściwa? Czy można nimi wysprzątać każde miejsce?

Czyściwa przemysłowe ułatwiają utrzymanie higieny w miejscu pracy

Zasady utrzymania czystości miejsca pracy i miejsc użyteczności publicznej są ściśle określone w przepisach BHP. Niedopełnianie ich wiąże się z otrzymaniem dotkliwych kar pieniężnych, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zakazu działalności punktu. Kwestia czystości i higieny powinna być priorytetem w miejscach użyteczności publicznej, szczególnie jeśli działalność wiąże się z obsługą dużej liczby klientów czy użytkowników – w szkołach, zakładach pracy, zakładach przemysłowych czy galeriach handlowych.

Czym są czyściwa przemysłowe?

Czyściwem przemysłowym nazywa się materiał używany do czyszczenia powierzchni zabrudzonych w różnego rodzaju warsztatach, zakładach przemysłowych, miejscach użyteczności publicznej. Charakterystyczne dla czyściw przemysłowych jest to, że są z reguły pozyskane z surowców wtórnych jak makulatura, czy włóknina. Różny skład wyznacza różne przeznaczenie czyściw. W ofercie firm zajmujących się dostarczaniem czyściw znajdują się zarówno bawełniane, jak i papierowe. O przeznaczeniu konkretnych czyściw decyduje rodzaj oraz wielkość zabrudzeń, a także sposób czyszczenia (na sucho, przy użyciu wody lub rozpuszczalników). W budynkach użyteczności publicznej również na co dzień spotykamy czyściwa przemysłowe – tam, gdzie znajdują się urządzenia higieniczne, natrafisz na papierowe ręczniki. Utrzymywanie czystości w publicznych toaletach również odbywa się przy użyciu czyściw.

Czy czyściwo przemysłowe można stosować w domu?

Czyściwa przemysłowe to odpowiednie zamienniki ścierek używanych niegdyś do czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Pozwalają na zmniejszenie wydatków oraz czasu pracy w każdym zakładzie przemysłowym. Nie znaczy to jednak, że czyściwa są zarezerwowane dla tych miejsc.

Czyściwa przemysłowe sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym, w którym mamy do czynienia z częstymi zabrudzeniami, rozlewaniem płynów, a także, gdy często wykonujemy prace naprawcze lub porządkowe w ogrodzie. Każdy miłośnik majsterkowania w garażu również doceni zalety tego materiału przy usuwaniu brudu oraz polerowaniu. Z udziałem czyściw można też zastosować profesjonalne środki czystości. Odpowiednio dobrane czyściwo przemysłowe idealnie nadaje się do delikatnych powierzchni takich jak szyby.

Sprzątająca rodzina.

Czym się różnią czyściwa włókninowe od bawełnianych szmatek?

Dawniej do brudnych prac porządkowych używano starych koszulek, tetrowych pieluch czy szmatek. Nadal można kupić ścierki z przeznaczeniem do czyszczenia. To zazwyczaj stare ubrania pakowane w dużych workach, które można dostać za niewielką sumę.

Jednak warto wiedzieć, że jedynie specjalnie przygotowane, jednorazowe czyściwa są w stanie za każdym razem dać oczekiwany efekt i zaoszczędzić nasz czas. Czyściwa są produkowane z myślą o wykonywaniu konkretnego zadania i z przeznaczeniem do czyszczenia konkretnego rodzaju powierzchni. I tak czyściwa papierowe najlepiej sprawdzą się przy wycieraniu mokrych miejsc, czyściwa włókninowe będą idealne do czyszczenia mocnych zabrudzeń i polerowania powierzchni.

Czym jest czyściwo papierowe?

Czyściwo papierowe to przemysłowa odmiana używanych w domach ręczników papierowych. Podobnie jak ręczniki papierowe jest dostępne w rolach, jednak ma większą liczbę warstw papieru oraz zdecydowanie większą odporność na rozdarcia. Czyściwo papierowe jest odporne na rozmakanie, odznacza się dużą chłonnością, dlatego świetnie radzi sobie z zabrudzeniami płynnymi, szczególnie jeśli ważne jest szybkie opanowanie kryzysowej sytuacji np. w gastronomii. Służy również do wycierania rąk.

Czyściwa papierowe są bardzo wydajne i przy ich pomocy możemy nanosić substancje czyszczące. Co ważne, czyściwa papierowe nie ulegają rozwarstwieniu w czasie sprzątania oraz nie pylą (ważne w gastronomii).

Bez względu na to, czy wybierzesz czyściwa celulozowe, czy makulaturowe, uznasz, że to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o utrzymanie czystości w miejscu pracy (te pierwsze dodatkowo nie pozostawiają nieestetycznych smug).

Sprzątająca kobieta - czyściwa przemysłowe.

Kiedy i jakie czyściwo włókninowe wybrać ?

Czyściwo włókninowe powstaje w wyniku recyklingu i wyróżnia się zwiększoną grubością, a dzięki temu i chłonnością. Z tych względów idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych, gdzie mamy do czynienia z substancjami typu oleje i smary, farby, gęste i kleiste substancje. Dobrze sprawdzają się więc w warsztatach samochodowych.

Najbardziej chłonne, przez to również najdroższe, jest czyściwo włókninowe wytwarzane z białej bawełny. Stosuje się je do bardziej wymagających powierzchni, gdzie możliwości absorpcyjne są na pierwszym miejscu.

Czyściwo włókninowe z włókien sztucznych wykazuje mniejszą chłonność, jest więc tańsze i nadaje się do sprzątania mniej wymagających powierzchni jak podłogi hal produkcyjnych.

Kategorie: Sprzątanie

pl_PLPolish